Sastanak povodom realizacije projekata prekogranične saradnje IPA između Srbije i Mađarske

27.03.2017

Predstavnici Pokrajinskog sekretarijata za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo održali su danas u Pokrajinskoj vladi radni sastanak sa predstavnicima opštine Kanjiža i JP „Ativizig“, vodoprivrednog preduzeća iz Segedina povodom definisanja narednih aktivnosti naredne faze realizacije projekta „Wasidca“. Ovaj projekat realizuje se u okviru strateškog poziva za prekograničnu saradnju IPA između Srbije i Mađarske, uz finansijsko učešće srpskih i mađarskih partnera.

Prema rečima Mladena Petkovića, pomoćnika pokrajinskog sekretara za sprovođenje poljoprivredne politike i praćenja evropskih integracija u oblasti savetodavnih službi, cilj današnjeg susreta je da svi partneri u ovom projektu, vrednom šest miliona evra, koji se finansira iz sredstava EU, detaljno razrade plan njegove realizacije u drugoj fazi.

Tema današnjeg susreta je usaglašavanje detalja, čijom realizacijom će biti omogućeno korišćenje pokretnih brana na teritoriji cele Vojvodine i rešavanja pitanja dogradnje i izgradnje postrojenja prečistača otpadnih voda u opštini Kanjiža.