Otvoren 50. jubilarni LORIST

03.10.2017

Otvoren 50. jubilarni LORIST

„LORIST je prilika da zajednički, sa Novosadskim poljoprivrednim sajmom, približimo celokupnoj zainteresovanoj javnosti sve prirodne potencijale koje Vojvodina poseduje, a među njima i naša bogata ribolovna i lovna područja“, poručio je danas resorni sekretar za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo, Vuk Radojević, tokom svečanog otvaranja 50. Međunarodnih sajamova LORIST u auli Novosadskog sajma.

On je dodao da, koncept Pokrajinske vlade ove godine jeste zajednički nastup svih resornih pokrajinskih sekretarijata - za urbanizam i zaštitau životne sredine, za privredu i turizam, sport i omladinu te samu poljoprivredu. Radojević je dalje naveo, da će smotre poput LORIST-a i podrška lovu i ribolovu, kroz mere agrarne politike i konkursne linije, u Pokrajinskoj vladi uvek imati partnera.

Ministar zaštite životne sredine, Goran Trivan, koji je otvorio današnju manifestaciju, naglasio je da suštinski značaj sajma lova, ribolova i sporta, jesu zaštita životne sredine i ekologija, koju LORIST koji, kako je rekao, spada u jedan od najkompleksinijih sajamova na teritoriji naše zemlje, demonstrira na najbolji mogući način.

Gradonačelnik Novog Sada, Miloš Vučević istakao je da je, pored brojnih problema u poslednjih pola veka i zatvorenih granica, ova manifestacija uspela da ospstane i postane prestižno mesto u okupljanju poslovnog sveta i zaljubljenika u lov, ribolov sport, turizam, ekologiju i hortikulturu.

U Kongresnom centru biće održano više od 20 stručnih skupova i prezentacija, a na štandovima izlagača, više od 100 pratećih sadržaja. Centralna postavka na LORIST-u će biti Izložba lovačkih trofeja, na kojoj će biti predstavljneo više od 500 eksponata, što je i najveća izložba te vrste u Evropi u ovoj godini. Jedna od najvećih atraktivnosti na sajmu turizma biće i izložba “Putevima rimskih imperatora”, koju je do sada videlo oko milion i po ljudi širom sveta, a prvi put u Srbiji biće predstavljena široj javnosti, naveo je generalni direktor Novosadskog sajma Slobodan Cvetković.

Ovogodišnji jubilarni, 50. međunarodni sajmovi LORIST, koji su u trajanju od 3. do 8. oktobra, okupiće ukupno 450 izlagača što je za 50 odsto više u odnosu na prošlu godinu