Вук Радојевић  отворио туристичко –привредну манифестацију  „ Гастро-Срем“ у Старој Пазови

02.09.2019

Вук Радојевић отворио туристичко –привредну манифестацију „ Гастро-Срем“ у Старој Пазови

Покрајински секретар за пољопривреду , водопривреду и шумарство  Др Вук Радојевић , отворио је четврту  по реду манифестацију  „Гастро-Срем „ у Старој Пазови која је окупила преко 70 излагача из свих крајева Србије и том приликом указао на значај одржавања манифестације у циљу  представљања  свих  гастрономских потенцијала Срема .Ресорни Секретар упутио је честитке домаћинима,  за  успешну  организацију  овогодишњег „ Гастро-Срема „.

„Ова  манифестација  је добар начин промовисања  традиционалних производа који имају свој  мирис и укус и  нешто што  карактерише Срем и нашу земљу  и драго ми је што имамо прилику и  да  видимо и  да пробамо  аутохтоне  и аутентичне  производе са којима се поносимо а који треба да  буду и на  понос наших  произвођача, који  на тај начин ,заправо остварују додату вредност , јер поред бављења примарном производњом , они кроз финализацију  производног процеса ,долазе до одређеног економског бенефита „ нагласио  је  Вук Радојевић .

Подсетио је на то да ресорни Секретаријат  у оквиру аграрних мера подржава  и одржавање традиционалних манифестација  у Војводини ,кроз наменску Конкурсну линију , указавши  да је за три године Покрајински секретаријат за пољопривреду , водопривреду и шумарство подржао преко 500 различитих манифестација широм Војводине .Како наводи циљ је био  да свако село , сваки крај и  сваки регион ,том подстицајном подршком ,на најбољи могући начин испромовише своју традицију , обичаје и културу и представи себе  ширем аудиторијуму .

Ресорни Секретар рекао је и то да су  огромни  помаци  учињени  у организацији манифестације  „ Гастро-Срем, што је резултат не само финансијске  подршке Секретаријата већ и ентузијазма и енергије  и  посвећености организатора .Најавио је даљу подршку одржавању манифестација  у Војводини , јер  како истиче  њихов ниво и квалитет ,потврђује да су улагања у ту сврху оправдана.

Покрајински секретар за пољопривреду , водопривреду и шумарство Др Вук Радојевића , осврнуо се и на мере подстицајне подршке коју ресорни Секретаријат реализује са локалним самоуправама на територији АП Војводине у циљу развоја руралних средина .Међу апликантима је како наводи  и општина Стара Пазова за коју каже да има активан приступ у аплицирању на бесповратна средства Секретаријата   и спремну  квалитетну  пројектно –техничку документацију .

Ресорни Секретар изјавио је да  је за ове три године  заједнички  реализовано  или је  у фази реализације близу 140 милиона динара вредности  тих пројеката . Када је реч о  водоводној   и канализационој мрежи , која треба да унапреди квалитет живота у сеоским срединама ,Радојевић наводи да је кроз модел суфинансирања инвестирано  за те намене  преко 100 милион динара.Подсећа да је ове године потписано три пројекта  за уређење водоводне и канализационе мреже у вредности око 60 милиона динара изразивши уверење да се на тај начин побољшавају услови живота у  руралним срединама и омогућава  останак младих у селима и започињање њихових агробизниса.

Покрајински секретар за пољопривреду , водопривреду и шумарство Др Вук Радојевић рекао је и то да Секретаријат  поред инвестиција у  регистрована пољопривредна газдинства , посебно препознаје младе  пољопривреднике ,који  ,могу да рачунају на  подстицајну подршку кроз  Конкурсну линију за младе до 40 година ,тзв Старт ап програм  и  да остваре  повраћај на инвестицију до 90 % .Напомиње  да по другим Конкурсним линијама , млади пољопривредници  могу да остваре субвенцију  до 70 % а за неке аграрне мере и до 80 % у односу на укупну  инвестицију .Радојевић истиче да су   улагања   у младе пољопривреднике  за које сматра да треба да буду носиоци развиоја пољопривреде   и  инвестиције  у комуналну инфраструктуру ,заправо један паралелан процес.

Председник општине Стара Пазова ,Ђорђе Радиновић истакао је да је овогодишњи“ Гастро- Срем „организационо напреднији , да има више излагача и посетилаца  и да та манифестација прераста у једну од озбиљнијих приредби ,  на територији њихове локалне самоуправе .Радиновић се осврнуо и на сарадњу општине Стара Пазова са Покрајинским секретаријатом за пољопривреду , водопривреду и шумарство на пољу пројектних активности ,за које изражава задовољство јер су као локална самоуправа учествовали на  више Конкурсних линија намењеним општинама кроз модел суфинансирања .

Јавни позив29.10.2019Јавни позивЈавни позив за пријаву и учешће у реализацији програма под називом:„ЗА ЧИСТИЈЕ И ЗЕЛЕНИЈЕ ШКОЛЕ У ВОЈВОДИНИ“ за ...

Питајте секретара Буџет АП Војводине Програм развоја АП Војводине