Две милијарде за убрзани развој Суботице

23.09.2019

Две милијарде за убрзани развој Суботице

Потпредседник Покрајинске владе Ђорђе Милићевић изјавио је данас, приликом радне посете Суботици, да је Покрајинска влада у протекле три и по године инвестирала две милијадре динара у реализацију важних инфраструктурних пројеката у области здравства, образовања, спорта, у водоводну, канализациону и путну мрежу у Суботици.

Како је Милићевић навео са градоначелником Суботице Богданом Лабаном разговарано је о могућности да се прошири радна и пословна зона у Суботици. Та пословна зона једна је од најбољих по опремљености и промету, а доласком најновијег инвеститора њени капацитети су попуњени. Такође, разговарано је о томе како да Покрајинска влада донесе нове моделе и инструменте подстицаја у области туризма, а како је истакнуто, Субитица је једна од важних туристичких тачака у погледу потенцијала.

Милићевић је на челу делегације Покрајинске владе у којој су били и покрајински секретар за спорт и омладину Владимир Батез, покрајински секретар за пољопривреду, водопривреду и шумарство Вук Радојевић и покрајински секретар за међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић, обишао неколико локација где су реализоване инвестиције које су важне за укупно функционисање Града Суботице.

У школи "Жарко Зрењанин" санирани су зидови у фискултурној сали, а радове у износу од 1,8 милиона динара финансирао је Покрајински секретаријат за спорт и омладину. Такође, Покрајина је заједно са Градом финансирала изградњу секундарне мреже фекалне канализације у дужини од 400 метара, у Мачванској улици, а ти радови коштају око 17,5 милиона динара.

Делегација Покрајинске владе обишла је и Геронтолошки центар, где су уз помоћ Републичке и Покрајинске владе и Града Суботице, створени изузетни услови за боравак наших најстаријих грађана. Покрајинска влада је у финансирање пројеката у Геронтолошком центру до сада уложила око 65 милиона динара, док је за повећање квалитета услуга у Дому за децу ометену у развоју „Колевка“ определила 32,3 милиона динара.

"Обишли смо данас свега три битне инвестиције у Суботици, а много је оних које су активне и које су вредне у инвестиционом и сваком другом смислу", казао је Милићевић и навео да су то између осталог велнес центар на Палићу, Суботичко позориште и друго.

"Све ово говори да је данас Суботица једно велико градилиште, да је ангажманом руководства успела да привуче значајна средства из Републике и Покрајине", нагласио је Милићевић и додао да је Суботица уређен град са јасном визијом и стратегијом развоја.

Градоначелник Суботице Богдан Лабан казао је да је у том граду у протекле три и по године из Републике и Покрајине, инвестирано око 5 милијарди динара. Он је додао да радује чињеница да се наставља са улагањима. Лабан је казао да је при крају припрема пројекта за реконструкцију Опште болнице у Суботици, чија је вредност око 35 милиона евра, а почетком нове године започеће реконструкција Градског стадиона, у вредности од 20 милиона евра.