Дан отворених врата за младе пољопривреднике

15.12.2020

Дан отворених врата за младе пољопривреднике

Покрајински секретар за пољопривреду, водопривреду и шумарство Чедомир Божић састао се са представницима Српског удружења младих пољопривредника Миланом Борићем и  Александром Миловановићем. Тема састанка била је помоћ младим пољопривредницима.

Божић је, овим поводом, истакао да је за пољопривреду на овим просторима, као и за ресорни секретаријат посебно важна сарадња и стална комуникација са пољопривредницима, а посебно са удружењима младих пољопривредника како би се кроз континуирани дијалог лакше савладали специфични изазови у овој области.  Он је још додао да очекује да ће средства по планираним конкурсима бити подстицај за још већу пољопривредну производњу.

„Планирамо да до краја године у сарадњи са Српским удружењем младих пољопривредника организујемо онлајн Дан отворених врата Секретаријата за пољопривреду, водопривреду и шумарство, где ћемо у оквиру предложених тема имати могућност да представимо програме, а и планиране конкурсе младим пољопривредницима. Онлајн Дан отворених врата осмишљен је да, поред комуникације у вези са програмом подршке младима, буде речи и о увођењу иновација у пољопривредни сектор на овом подручју. Млади ће моћи, овом приликом, да добију одговор  од релевантних представника секретаријата, па и самог секретара, као и да покрену одређену иницијативу, која је наравно, позитивна за ову област, рекао је Божић.

Милан Борић и Александар Миловановић истакли су да је главни циљ Српског удружења младих пољопривредника подмлађивање и увођење иновација у пољопривредни сектор, као и помоћ младима да дођу до извора финансирања како би лакше савладали све изазове.  У оквиру разговора, који је вођен, представници овог удружења предложили су низ мера које се односе на младе, као и подржали организацију онлајн Дана отворених врата у чијој ће организацији бити партнери.

„Представили смо наше функционисање, као и изнели одређене иницијативе у смислу унапређења пољопривреде. Српско удружење младих пољопривредника СУМП основано је како би, између осталог, помогло младима у руралним подручјима да кроз едукацију, удруживање и бољу информисаност о мерама аграрне политике и могућностима финансирања из домаћих и европских извора, допринесу напретку пољопривреде и квалитетнијем животу младих који се њоме баве. Европска асоцијација којој је СУМП приступио веома је утицајна и етаблирана као репрезентативни представник младих из руралних европских подручја у Бриселу. Нашим чланством остварили смо могућност организоване сарадње и размене искуства са удружењима из ЕУ. Жеља нам је да њихове најбоље примере из праксе применимо у Србији, рекао је Милан Борић, председник СУМП.

Захтев за нултом контролом за учешће на конкурсима Покрајинског секретаријата за пољопривреду, водопривреду и шумарство у 2021. години19.01.2021Захтев за нултом контролом за учешће на конкурсима Покрајинског секретаријата за пољопривреду, водопривреду и шумарство у 2021. годиниОбавештење ради упознавања заинтересованих лица да могу поднети захтев за излазак на терен службеника ПСС поводом ...

Питајте секретара Буџет АП Војводине Програм развоја АП Војводине